Lité podlahy v klubech

thumbs_image56Lité podlahy jsou už více než 30 let široce používány při montáži podlah pro průmyslové použití. Díky moderní technologii a novým zpracováním se této podlahové krytině podařilo převrátit obvyklou představu o tom, jak může vypadat podlaha a interiér místnosti jako celek. Moderní designéři, po zvážení všech dekorativních možností pokryvu začali ochotně používat lité podlahy v klubech, restauracích, buticích, nákupních pavilonech a sálech.

Polyuretanové a epoxidové lité podlahy jsou naprosto neškodné a hygienické, nedrží se na nich mikroorganismy ani bakterie. Jsou naprosto bezpečné a schválené pro použití ve veřejných prostorách, v domácnostech, úřadech a dokonce i v mateřských školách. Pokryv je bezprašný, ohnivzdorný a má protiskluzové vlastnosti, což je důležité zejména u tanečních parketů. Má absolutní hermetickou těsnost a odolnost proti vlhkosti, což činí jeho čištění rychlým a snadným.
 
Vzhled lité podlahy nijak neovlivňuje její časté čištění, krytinu lze mýt bez omezení, třeba každý den. Donedávna byly hlavním problémem polymerových litých podlah, umístěných v klubech, časté škrábance, ale tento problém byl vyřešen. Naši odborníci vyvinuli unikátní povlak, který se nepoškrábe za žádných okolností! Nyní se už litá podlaha nebojí podpatků, knoflíků, ani ostrých, nebo kovových předmětů. S námi už bude problém škrábanců navždy minulostí.
 
title-under-margin-top-short-line
thumbs_image54Lité podlahy se mohou lišit v designu, mohou být jednoduché, určené jen pro utilitární funkci, stejně jako umělecky pojednané s překvapivou krásou a originalitou. Jeden z typů dekorativních litých podlah je vytvořen pomocí křemičitého písku a křemenné drtě. Kombinace epoxidových pryskyřic a přírodních materiálů může vytvářet vzory a dokonce i loga. Dekorativní litá podlaha s využitím křemičitého písku se používá jak na rovných podkladech, tak i na schodištích. Jiným typem dekorativních podlah jsou lité podlahy s drobnými částečkami, flitry a matovým, nebo leštěným povrchem.
 
Nehledě na to, že možnosti pojednání litých podlah jsou mimořádně široké, co do rozmanitosti barevných odstínů a různého stupně průhlednosti, designéři začali dodatečně vysypávat lité podlahy barevnými prvky. Pomocí kousků akrylové barvy, různých tvarů, velikostí a barev, vysypaných na povrch čerstvě zalité dekorativní lité podlahy je dosaženo podobnosti lité podlahy s mramorem, nebo žulou. Polymerní pokrytí může velmi sugestivně simulovat kámen, keramiku a dokonce i dřevo.
 
Epoxidové pryskyřice, používané bez rozpouštědel v kombinaci s výplněmi získávají průzračnost čirého skla. Tato vlastnost umožňuje "zalévat" takové grafické objekty, jako jsou obrázky, fotografie a novinové výstřižky (nanesení na zvláštní pokrytí), stejně jako drobné předměty – mince, pokerové žetony, atd.
Oblasti použití

  • administrativní a veřejné budovy;
  • obchody, kanceláře, restaurace, kavárny;
  • lité podlahy v domácnostech, bytech a v soukromých domech;
  • školky, školy, kliniky, nemocnice a laboratoře;
  • výstavní haly, módní domy, divadla, butiky, a další.