Služby související s litými podlahami

Poskytované služby

✔ Konzultace po telefonu (specialisté ze společnosti);
✔ Výjezd odborníka;
✔ Exkluzivní lité podlahy;
✔ Barové stojky a stolní desky;
✔ Sportovní polymerové krytiny;
✔ Průmyslové lité podlahy;
✔ Zařízení pro podlahové vytápění;
✔ Upevňovací zařízení pod polymerními podlahami;
✔ Rozpracování projektových řešení;
✔ Čištění litých podlah (čištění, péče a údržba podlah);
✔ Obnovení staré lité podlahy.


Údržba (čištění) lité podlahy

Servis a údržba lité podlahy v její původní formě nejsou nijak náročné, jak samostatně, tak s pomocí služeb, poskytovaných naší společností a v žádném případě by majitele neměly odstrašovat.Mnoho lidí, mezi nimi dokonce i «odborníci» z oblasti stavebních služeb, zastávají rozšířený mýtus o tom, že litá podlaha nevyžaduje absolutně žádnou péči a údržbu, prostě ji člověk «zalil» a může zapomenout.Realita je jasná. Jakákoliv podlahová krytina samozřejmě vyžaduje údržbu a péči. Monolitické polymerní krytiny jsou také podlahové a nepředstavují výjimku. O ně je také třeba se starat – mýt je v pravidelných intervalech a bránit vnikání písku, nebo jiného abrazivního materiálu na povrch. Jinak se do takto vzniklých drobných škrábanců dostane nevyhnutelně nečistota a špína a atraktivita podlahy se sníží.

Nicméně zhoršení vnějšího vzhledu lité podlahy není vůbec žádným velkým problémem. Vrátit lité podlaze její původní vzhled není nijak těžké. Existuje celá řada účinných a cenově dostupných metod péče o lité podlahy.

1. Pravidelné mytí podlahy, stejně jako ostatních krytin, zabránění pronikání písku nebo jiného brusného materiálu na podlahu.
2. Vyvarujte se časté a intenzivní chůze po podlaze ve špinavých botách, v botách s jehlovými podpatky atd. (Ale lze předpokládat tento požadavek na litou podlahu a vyrobit ji již s přídavkem speciálních materiálů, odolných vůči následkům zvláštních požadavků).
3. Naneste speciální ochranný vosk, což je důležité zejména pro průhledné leštěné podlahy.
4. Natřete celou plochu lité podlahy novou vrstvou polyuretanového laku.
5. V případě opakovaných poškození lité podlahy a jejího relativního stáří proveďte leštění povrchu podlahy.

Můžete také využít uvedené procedury pro údržbu lité podlahy jak samostatně, tak i komplexně. Naše Společnost poskytuje úplnou škálu hloubkového čištění, doplňující ochrany, leštění a dalších způsobů, jak udržovat ideální stav podlahy a jak jí dodat v případě potřeby původní zrcadlově jasný lesk. Zavolejte nám a my vám operativně uvedeme vaši litou podlahu do perfektního stavu!


Obnovíme vaši starou litou podlahu

V některých případech je třeba litou podlahu obnovit buď úplně, nebo částečně. Obnovení staré lité podlahy je relativně rychlá procedura s minimálními náklady, protože není třeba připravovat novou základnu. Ta už je hotová a není tedy třeba znovu nanášet první vrstvy podlahy, protože již existují.Litá podlaha zpravidla vyžaduje renovaci buď při modernizaci celého interiéru jako třeba při pravidelných opravách, nebo při změně celé koncepce interiérového designu, kdy celá litá podlaha nezapadá do celkového obrazu obnoveného objektu. Renovujeme také, když je podlaha morálně opotřebovaná, tedy zastaralá. Stejný postup bývá u všech ostatních krytin jako jsou: dlaždice, laminát, parkety, linoleum, koberce, atd.

Při částečné obnově staré lité podlahy se na stávající pokryv nanáší vrstva nové podlahové výplně – absolutně jakéhokoli druhu (podlaha s barevnými částečkami, podlaha 3-D, s foto-tiskem, podlaha jiné barvy, s graffiti, se šablonou, s aerografiemi, s ozdobnými prvky, atd.). V tomto případě se není třeba bát, že se výrazněji zvýší výška podlahy, protože výška se zvyšuje pouze v rozmezí 1,5-8 mm.

Při úplné rekonstrukci lité podlahy je nezbytné úplné odstranění předchozích krycích vrstev, téměř do samého základu podlahy a pak se nalije nová podlaha. Druhá možnost je dražší než první, protože vyžaduje vynaložení sil a času na odstranění předchozí lité podlahy. Většina firem druhou možnost zcela odmítá, protože nechtějí ztrácet svůj čas a energii při odstraňování předchozích krytin, jelikož to považují za neadekvátní ke zbytečně složité službě, nemající navíc příliš smysl, která kromě toho odrazuje mnoho potenciálních zákazníků při výběru podlahové krytiny. Naše společnost provádí službu «obnova staré lité podlahy» jak v první, tak i v druhé možnosti.

Zavolejte nám také a my Vám okamžitě pomůžeme odstranit všechny nedostatky Vaší lité podlahy!